Krakowskie spotkanie pazylowiczów

From Pazylopedia
Jump to: navigation, search

27-28 czerwca 2009

Krakow.jpg


Fajnie było, prawda?


Relacja boggiego1955

Spotkanie rozpoczęło się na Dworcu Centralnym w Warszawie. W spotkaniu uczestniczyli docent_s wraz z rodziną i boggie1955. Miejscem spotkania był wagon, w którym w trakcie podróży został popełniony grzech nr 1, czyli głośna rozmowa (czytaj wymiana tipów), przeszkadzająca współpasażerom w kontemplacji. W najciekawszym momencie, gdy boggie1955 już, już miał się dowiedzieć, jak rozwiązać piekielnie trudną zagadkę ze śliwką i makiem (dla niezorientowanych - zagadka rebus z poziomu zero), jeden z podróżnych ośmielił się zwrócić uwagę (sic!). Spotkała go za to zasłużona kara - półgodzinna blokada w toalecie, z której wydostał go konduktor, przywołany głośnym waleniem w drzwi.

Spotkanie było umówione na godzinę 12:00 w podziemiach Krakowa, koło młyna wodnego, który się nie kręcił. W samo południe wspomniani wyżej uczestnicy znajdowali się w Muzeum Czartoryskich, w okolicach obrazu "Dama z łasiczką", zwaną przez niektórych Damą z gronostajem, który jest podobno fretką. W tym samym czasie docierały informacje od jadących autostradą (z def. droga, którą maksymalnie można poruszać się z prędkością początkującego rowerzysty) uczestniczek o planowym spóźnieniu. Ostatecznie, około godziny 13, wszyscy znaleźli się w podziemiach i rozpoczęli knucie.

W tym procederze uczestniczyli: kowaliska (pisana tradycyjnie z małej litery), Madzia70 wraz z rodziną, Gorka wraz z Gorką-bis (młodsza siostra), kayra_KSL, viburnum (czyli Dorota), spros, docent_s i boggie1955. Żywiołowej wymianie tipów towarzyszyło tworzenie notatek w specjalnym kalendarzyku Gorki (planowane jest umieszczenie go w Muzeum Pazyla). Oczywiście uczestnicy popełnili grzech nr 2, na co zwróciła uwagę jedna z kelnerek. Dała nam mianowicie tipa do zagadki pod tytułem "Czy jesteście sami na sali?". Blady strach padł wtedy na uczestników - kto ją wyswobodzi z toalety? Na szczęście życzliwi w porę ją ostrzegli.

W trakcie spotkania nastąpiły oględziny skarbu Gaawła i przekazanie go do właśnie utworzonego Muzeum Pazyla. Honorowym Kustoszem Muzeum została jednogłośnie wybrana kowaliska.

Po wyczerpaniu puli zapamiętanych tipów i plotek nastąpiła przerwa w spotkaniu. Po przerwie część uczestników zdecydowała się na wieczorny spacer po Kazimierzu. Największą atrakcją okazało się stanie w kolejce. Jedynie boggie1955 okazywał co chwila zdziwienie, czemu wszyscy stoją 40 min ogonku, żeby kupić zapiekankę z pucokiem, skoro obok sprzedawano identyczne bez kolejki. Widać boggiemu zaszkodził nadmiar złocistego napoju chłodzącego!

Około 23 Gorka, Gorka bis, kayra_KSL i boggie znaleźli się w hotelu przy kompie (zdaniem niektórych przy kąpie) i rozpoczęli wprowadzanie zapisanych w kalendarzyku Gorki informacji. Po rozwiązaniu kilku typowych zagadek nastąpiła prawdziwa walka z ZAGADKĄ. W walce została użyta specjalna technologia, która powoli wypiera tradycyjny sposób rozwiązywania, polegający na (hahaha!) myśleniu. Ta nowatorska taktyka opiera się bowiem na metodzie kopiuj/wklej i polega na otwieraniu kolejnych stron bardziej lub mniej związanych z tematyką zagadki i kopiowaniu wszystkiego, co tam się znajduje. Około godziny 3 nad ranem uczestnikom ostatecznie zabrakło sił (ból palców) i nastąpiła przerwa do godziny 9.

Drugi dzień spotkania rozpoczął się około godziny 11-tej na Kazimierzu. W trakcie zwiedzania starej synagogi na ul. Szerokiej uczestnicy wysłuchali dwóch pieśni w wykonaniu światowej sławy kantora, obejrzeli eksponaty, wpisali werset z Księgi Rodzaju na zwoju i napili się wina. Po zwiedzeniu wybrali się do pobliskiej restauracji na degustację wątróbek, pierogów i czulentu.

Pomimo szybko zbliżającej się pory odjazdu zdecydowano się jeszcze na spacer w kierunku Wawelu. U jego podnóża uczestnicy natknęli się na idealnego kandydata na Moderatora. Taki opanowany, a od czasu do czasu zionie ogniem.

Spotkanie zakończyło się gorącym postanowieniem zorganizowaniem następnego OSP. Wśród propozycji były takie miasta, jak: Łódź, Bydgoszcz, Gdańsk, Kraków i Warszawa.

Dziękuję za uwagę
boggie


Relacja by "Gorka & Kayra"

Zażywszy porannej "kompieli", czyli połączenia GG z łazienką, wyruszyłyśmy w jedynym słusznym tego dnia kierunku. Po zsynchronizowaniu pozycji na McDonalds'ie, tylko Gorki na częstochowskim, a Kayry na katowickim, ta druga wykorzystała przewagę czasową i w dość trudnych warunkach technicznych pokonała kolejną pazylową zagadkę :) Scałkowane na A4 "pognałyśmy" z zawrotną prędkością "korkową" dalej. Dość szybko pozbyłyśmy się bolidów, bagaży i wreszcie po zgarnięciu MłodszejSiostry (Gorki-bis) udało nam się dotrzeć do miejsca, gdzie w samo południe dwie miejscowe Dorotki witały strudzonych podróżnych nad Morskim Okiem.

W najliczniejszym składzie przybyła silna i zwarta ekipa z Warszawy: Docent +2, Boggie i Madzia + 4. Swą ludzką twarz pokazał również "staruszek" Spros, który ku zaskoczeniu wszystkich zjawił się bez roweru, fajki i co najdziwniejsze bez rogów. Jak przystało na krakowskie spotkanie, zapewniłyśmy sobie prawdziwe wejście smoka. Może nie wypada, ale wspomnimy :), że uświadomione w piątkowy wieczór zagadką 802, postanowiłyśmy przygotować dwa najbardziej znane kowaliskowe atrybuty: obustronny otwieracz do drzwi i zaklęty w szklanej kuli kowaliskus.

Spotkanie przebiegało w iście przyjacielskiej atmosferze. Niektórzy próbowali robić notatki z nielicznych tipów, jakie udało się przemycić w rozmowie, ale nadmiar złocistego płynu wpłynął destrukcyjnie na kształt zapisu. Skutkiem czego jedyne, co udało się odszyfrować po powrocie, to sprosowa przypalanka o szklanej latarni. Zrodziło się też nowe powiedzenie: "być kopniętym pod stołem przez Kowaliską", co oznacza "dostać tip'a" :)

Jednak nie samym słowem człowiek żyje, a Kowaliska tak zachwalała oscypki z żurawiną... Przy okazji konsumpcji pojawiały się różne pomysły na "wyszukane" zagadki w stylu: "z jakiej restauracji pochodzi ten skan menu" albo "ile kosztowała kwaśnica w dniu spotkania". Co poniektórzy porobili odpowiednie fotki, więc chyba można zacząć się bać ;). Czas szybko mijał, aż podjęliśmy bohaterską decyzję opuszczenia lokalu. Grupa uległa rozdocentowaniu. Obie Gorki, Kayra, Boggie i Spros wyruszyli na podbój Kazimierza, gdzie trwał Festiwal Kultury Żydowskiej. Cel był jasny - zdobyć jak najwięcej wiedzy niezbędnej do błyskotliwego pokonywania tematycznych zagadek Boggiego. Utrudzeni i głodni rzuciliśmy się na ... jedyną w okolicy kolejkę po zapiekanki, zgodnie z zasadą, że nie ważne za czym, ważne, że się stoi. Boggie nie mógł wyjść ze zdumienia, jak można stać w ogonku, gdy obok jest tyle innych budek oferujących niemal identyczne menu. Wszyscy jednak wiemy, że "prawie" robi wielką różnicę, a w życiu ważna jest nowa świecka tradycja. Dzięki temu postojowi odkryliśmy, że Kowaliska już używa nowej kuli i szybko nadrabia zaległości na Pazylu. Ale jak zwykle niezawodna, oświeciła nas, co to jest "pucok" ;)

W drodze powrotnej natrafiliśmy na sztandarową knajpę Spros'a czyli Zara zwracam. Po rozstaniu ze Sprosem i powrocie do hostelu, kąpy poszły w ruch. Niektóre zagadki okazały się absolutnie nieugięte, mimo ich "taranowania" w trzy połączone mózgi. Widocznie nasz procent napazylowania był zbyt niski, aby pojąć, "co autor miał na myśli" ;)

Po krótkim odpoczynku, kolejny dzień rozpoczął się oczywiście od śniadania na klawiaturze, bowiem Pazyla nadszedł czas :). Pozostali mieszkańcy hostelu posiedli dziwną umiejętność spożywania posiłków przy stole, z dala od włączonego komputera z dostępem do net'u - nam się to wydało niepojęte ;) Niestety, Gorka zarządziła wymarsz. A sami dobrze wiecie, że nie ma nic gorszego, niż oderwać od kąpa Pazylowicza, który jest w zagadkowym transie pomiędzy 3 i 4 podpowiedzią :)

Przemieściliśmy się na Kazimierz, gdzie na Placu Wolnica nasza pazylowa ekipa ponownie się scałkowała, niestety, już bez Sprosa i jego kija. Dzień zapowiadał się naukowo. Niektórzy podczas zwiedzania wypatrzyli nowe tajemnicze materiały na kolejne zagadki. Nabrawszy sił po degustacji tradycyjnych potraw żydowskich, zdecydowaliśmy się przespacerować na Wawel, by podkraść choć trochę czakramowej mocy Kowalisce ;) Po drodze grupa wielokrotnie się rozdocentowywała, aby ostatecznie scałkować się na 2 levelu Wawelu. Sprawdziliśmy jeszcze, czy w Smoczej Jamie nie kryje się Herma, obserwująca nas z ukrycia i miał to być koniec naszego miłego dwudniowego spotkania. Ekipa stołeczna oddaliła się w kierunku dworca.

Tymczasem reszta w składzie: Kowaliska, Viburnum, obie Gorki i Kayra wyruszyła na poszukiwanie aut porzuconych gdzieś na Kazimierzu. Jednak zgodnie ze starą zasadą "usiądź przed podróżą", na naszej trasie pojawiła się kolejna knajpa, tym razem ukraińska. I pazylowe biesiadowanie trwało dalej. Niestety, wszystko co miłe, zbyt szybko się kończy. Kierowane rozsądkiem, zdecydowałyśmy się pod wieczór na opuszczenie grodu Kraka. Nie spodziewałyśmy się jednak, że Kowaliska aż tak się zasmuci naszym wyjazdem. Wszak to jej łzy spowodowały kilkukrotne oberwanie chmury na A4 i wiele lokalnych podtopień :)

I my tam byłyśmy,
piwa popiłyśmy.

A co się zdarzyło,

w zagadce utkwiło.


Zobacz też

Linki zewnętrzne