Triumwirat

From Pazylopedia
Jump to: navigation, search

Triumwirat.jpg

Druga, po ABSOLUTyzmie, forma sprawowania władzy na Pazylu. Pakt o triumwiracie został zawiązany przez trzy urocze Żelazne Damy tuż przed historyczną chwilą osiągnięcia przez nie równego i okrągłego wyniku 1000 pkt., co nastąpiło 31 lipca 2009 r. o godzinie 20:06.
Triumwirowie? Triumwirki? Ponieważ i tak nikt nie wie, jak to napisać, znacznie prościej będzie użyć zastępczej, jakże wiele mówiącej nazwy: Triumfatki.
A oto i miana naszych triumfatek, gdyby przypadkiem ktoś nie wiedział:

Kowaliska – mistrzyni niezwykle trafnych, acz pokrętnych podpowiedzi, spoglądająca na forum tajemniczym błękitnym okiem kowaliskusa. Słuchy niosą, że spory udział w tajemniczości miała niejaka Kropla.

Kayra_KSL – na dobrą sprawę debiutantka, bo jej przygoda z Pazylem trwa nieco ponad 4 miesiące. Posiadaczka zaszczytnego tytułu Pirata Pazylowego. Istnieje poważne podejrzenie, że parę lat temu złamała embargo i okazyjnie (Second hand) nabyła parę części Deep blue. Przeszczep to już potem fraszka, młoda lekarka na rubieży załatwiła to od ręki.

Herma – solidna i rzetelna firma na tle lekko, hmm postrzelonych koleżanek. Po skutecznych finiszach na lotnych premiach – 800 i 900 pkt, została wysokiej klasy specjalistą w dziedzinie systematyki jeleni. Mknie do przodu z dostojeństwem Mercedesa SL600.

Uwaga!
Istnieje poważne zagrożenie, że do naszych trzech drogich pań dołączy w niedługim czasie jeszcze kilka. Wtedy, co przewidziano już w pakcie o triumwiracie, nazwa zmieni się kolejno – najpierw na Bandę Czworga, a potem na Rzeczpospolitą Babską (kolejne fazy ewolucji pokemona).
Dobrze poinformowane źródła twierdzą, że przyjdzie kiedyś pora stanowczo orzec, że Kopernik była kobietą. Jak wyglądać będzie wtedy życie na Pazylu, przewidział Marcin Wolski: „Dwóch Płaskich, rozejrzało się nerwowo, czy w pobliżu nie czai się żadna Krągła i nieśmiało ruszyło do najnowszej zagadki”