Kolor zielony

From Pazylopedia
Jump to: navigation, search

Początkujący Pazylowicz, zwany dalej Greenhornem. Czy wiesz, Szanowny Czytelniku co to jest Greenhorn? Greenhorn, to niedojrzały i niedoświadczony pazylowicz, który musi ostrożnie wysuwać naprzód różki, jeśli nie chce się narazić na niebezpieczeństwo kpin, jednym słowem żółtodziób.
Greenhorn przebrnąwszy jakoś dwa pierwsze poziomy, niezmiernie dumny z siebie, daje na forum gotową odpowiedź do zagadki na poziomie 3. Nie zważa na to, że już ponad 6 tysięcy ludzi wpadło wcześniej na rozwiązanie i jest bardzo zdziwiony, że zamiast gratulacji dostaje od moderatora żółtą kartkę i skasowanie wpisu.
Greenhorn uważa, że najlepszym miejscem do wpisania pytania dotyczącego zagadki jest SB, bo jest to jedyna rzecz, którą widzi na podorędziu. Taki wpis greenhorna brzmi na ogół następująco "O co chodzi z tą zagadką?"
Po zwróceniu uwagi przez moderatora dostrzega, że może pytać na forum. Pierwsze wpisy greenhorna najczęściej przybierają postać Pliiisa
Greenhorn z dumą zgłasza na forum pomysł utworzenia instytucji PM, nie zauważając, że dawno już istnieje.
Greenhorn dziwi się, że nie może dodać własnej zagadki i usiłuje kupić od kogoś wystarczającą ilośc punktów.
Ot, czym jest Greenhorn. Nie zapominajmy jednak, że każdy z nas był kiedyś Greenhornem.
Ale jeśli nie zginął marnie na pierwszych poziomach pazylowej sawanny, nabiera przebiegłości i doświadczenia i z bladej twarzy przeistacza się w Mandarynę